Ana sayfa Site haritası İletişim Fizik Tedavi-Ortopedi
Storz Medical AG
ESWT Sistemleri
Türkiye Distribütörü
Medlaser Dış Tic.
Erektil Disfonksiyon
PRT Broşür
Penile Revascularization Therapy - PRT
Yapılan çok merkezli ve geniş tabanlı çalışmalar sonucunda Vascular Erectile Dysfunction tedavisinde "Penile Revascularization Therapy" -PRT- yönteminin, vasküler erektil fonksiyon bozukluğu nedeniyle performans arttırıcı ilaç kullanan hastalarda kalıcı iyileşme sağlayarak bu alanda bir devrim niteliği taşıdığı açıktır.

STORZ MEDICAL tarafından bulunan ve patentli "Cylindrical Source" başlık teknolojisi sayesinde şok dalgaları fokuslanarak (FSW) vasküler dokularda; vascular endothelial growth factor (VEGF) ve endo-thelial nitric oxide synthase (eNOS) salınımını sağlar, böylece neo-angiogenesis oluşur. Bu etki daha önce şok dalgalarının, kronik yara iyileşmesinde ve kardiyolojideki myokard neo-angiogenesisi konularında defalarca ispatlanmış bir doku aktivasyon etkisiydi. İşte bu birikimler ışığında PRT bulundu.

Günümüzde etkin ve modern şok dalga sistemlerinde artık fokuslanabilen şok dalgalarının (FSW), enerji seviyeleri ve uygulama alanındaki etki derinliği hedeflediğimiz tedaviye yönelik olarak kontrol edilebilmektedir. Dokunun derin katmanlarındaki tedaviler son derece kolaydır. Çünkü fazla teknoloji gerektirmeyen geniş başlıklar ile enerjiyi odaklamak sorun yaratmaz. Fakat Penile Revascularization Therapy (PRT) ve Peyronie (IPP) tedavisinde olduğu gibi FSW enerjisini 10-15 mm gibi hassas bir derinliğe tam anlamıyla fokuslayabilmek büyük teknolojik ve bilimsel birikim gerektirir. İşte bu STORZ MEDICAL Cylindrical Source Stand-off II başlığı sayesinde mümkündür.